קרי

אני מאוד מעריך את יועז הנדל,
אבל עם הכתבה שלו בשבוע האחרון בידיעות אחרונות אני לגמרי לא מסכים. ובעיקר אני תוהה כיצד אפשר לפספס בניתוח אינטליגנטי את מה שעומד בפנינו בכל הקשור למשטר האייטולות האיראני.

להבנתי משטר האייטולות באיראן הוא המקבילה בעת הזו לרייך ה-3 בשנות ה-30 וה-40 במאה הקודמת.

נכון גם עגבניה היא לא מלפפון, אבל כל זה בסדר כל עוד מסתכלים על הפשט. לעומת זאת, אם מסתכלים על הדרש, הרי שהמציאות היא שונה לחלוטין!

מדוע?

כי אם יש היום בעולם משטר פונדמנטליסטי, רדיקלי, אידאולוגי, בעל משנה סדורה ויכולת מוכחת של השמדה, הרס, וטרור, זהו המשטר האיראני. הוא גם המשטר היחיד בעולם שמצהיר על כוונתו ורצונו לעשות כך.

מלבד זאת, זהו משטר עם תשתית כוחנית, המתפשטת באופן שיטתי בעולם באמצעות זרועות אל-קודס. אחת מאבני היסוד של המשטר הזה היא להתפשט ולהפיץ את האיסלאם הרדיקלי, והוא כאמור מממש זאת ביתר שאת, כבר מספר שנים, לאורך ולרוחב הגלובוס, ובדגש על המזרח-התיכון ואפריקה, ובהמשך באירופה, ובאמריקה.

בהקשר הזה הוא המקבילה בעת הזו למשטר הרייך ה-3 ובצדק. כי אם מנתחים את מאפייני הפעולה, קרי: האידאולוגיה, הקיצוניות, הרטוריקה, הפעילות, והעומק התשתיתי, לא ניתן להתבלבל. זה בדיוק אותו המצב.

מלבד הרטוריקה והדוקטרינה לא ניתן להתעלם גם מהפעולה בשטח:
היטלר סיפח את אוסטריה. חמנאי שולט בלבנון.
היטלר פלש לצרפת. חמנאי התחבר לסוריה.
היטלר פלש לפולין. חמאני פלש לתימן.
היטלר פעל להשמיד את היהודים. חמנאי פועל להשמיד את ישראל.

נכון, היטלר וחמנאי לא דומים. להיטלר היה שפם, והוא לא היה דתי. מלבד זאת שניהם פסיכופטים אכזריים ונחושים באותה מידה, שני טיפוסים כריזמתיים המתודלקים במשנה סדורה ובקהל מאמינים עיוור.

ומה קרה השבוע?

המערב "הלבין" את כל הסיפור הזה, וחיבק את חמנאי בחדווה.

תתעוררו רבותיי, זו האמת. משטר האייטולות הוא המקבילה של הרייך ה-3 בעת הזו. לא בגלל שהם דומים, אלא בגלל שזו אותה גברת בשינוי אדרת.

לכן, יועז ידידי,
וינה של 2015 היא בהחלט המקבילה של מינכן של 1938, ומה שאני לא מצליח להבין הוא כיצד פיספסת את הפואנטה הזו.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.