בעבר, העיתונות בארץ הייתה בעיקרה עיתונות מפלגתית. בשונה מהעיתונים בימינו, שלא מציגים בגלוי את העמדות הפוליטיות שלהם, הייתה העיתונות מכריזה בריש גלי את האג'נדה וההשתייכות המפלגתית שלה.

לעיתונות העצמאית שהתפתחה בארץ יש חשיבות גדולה. על אף החסרונות שניתן למצוא בעיתונות הישראלית ועם כל ההטיה שיש בה, עדיין אין תחליף לעיתונות עצמאית וניטרלית (או לפחות, עיתונות שמנסה להיות כזו).

מצד שני, גם לעיתונות מפלגתית יש יתרונות, שמאז דעיכתה של העיתונות המפלגתית איננו זוכים ליהנות מהם. עיתונות מפלגתית נותנת במה לרעיונות שונים בתוך המפלגה, עוזרת לזקק את עמדת המפלגה בנושאים רבים, מאפשרת ומעודדת דיוני עומק בשאלות מדיניות חשובות. מפלגה המקיימת עיתונות מפלגתית חיה ותוססת יכולה להיות הרבה יותר חזקה.

המעבר מעיתונות מודפסת לעיתונות מקוונת הפך את הפצת המידע לפשוטה הרבה יותר, ואת היכולת לקיים רב שיח לנגישה במידה חסרת תקדים. אנחנו רואים זו כהזדמנות להשתמש בטכנולוגיה חדשה כדי לחזור וליהנות מהיתרונות הישנים. אמנם ישנם כבר כמה אתרים המביאים "חדשות" התנועה, אולם זיהינו כי כיום אין אתר שמרכז דיונים בשאלות עומק ומדיניות, המאפשר הצגת פרספקטיבות שונות בתוך המפלגה ומקיים רב שיח ערכי ואמיתי בקרב חברי המפלגה. אנחנו מתכוונים למלא את החוסר הזה. לשם כך ייסדנו את "לאומי ליברלי".

"לאומי ליברלי" ישאף לתת במה למלוא ספקטרום הדעות במפלגה, כדי לאפשר שיח פורה בין חברי המפלגה על דרכה של המפלגה. אנו נשתדל להעניק במה לכל מי שישקיע מזמנו כדי לכתוב מאמרים איכותיים שיעניינו את ציבור הקוראים שלנו – אתם, חברי המפלגה.

יש לציין כי "לאומי ליברלי" הוא יוזמה פרטית שאינה קשורה בקשר רשמי למוסדות הליכוד, אך כל מי שיכתוב כאן יהיה חבר ליכוד. בכך נוכל לאפשר במה לחברי מפלגה להביע את דעתם ולעורר דיונים בשאלות אידיאולוגיות, ערכיות ובנושאי מדיניות שונים. שיח זה יסייע לנו, חברי הליכוד, להכיר טוב יותר את העמדות השונות במפלגה ואת האנשים המחזיקים בהם. בכך, יסייע האתר לחברי המפלגה לגבש את עמדותיהם לקראת הצבעות חשובות. כולנו נרוויח מכך והליכוד יתחזק מכך.

אנחנו שמחים להזמין גם אתכם להוות חלק מהשיח החשוב הזה. מי שמעוניין לשלוח מאמר למערכת יכול לשלוח אותו לwrite@leumiliberali.com. מי שמעוניים להפוך לכותב קבוע וחבר מערכת יכול לשלוח מייל לoffice@leumiliberali.com.

Leave a Reply

Your email address will not be published.