כל דיון פוליטי – אותה שאלה. "האם אתה תומך בנתניהו?" התשובה היא "כן", חזק וברור.

הסיבה היא פשוטה: העשייה של נתניהו והתנהלותו ריסקו כל אג'נדה של השמאל הישראלי.

נתניהו עומד חזק מול העולם. אני באמת מאמין שאף אחד לא ציפה שמנהיג ישראלי יתעמת מול נשיא ארה"ב יחד עם אירופה, במשך 6 שנים. גם בכהונה הראשונה שלו ב96'. שימו לב שבבחירות האחרונות המפלגה היחידה שאמרה "שלום" זו מרצ. עבור הישראלים דרך השלום זה רק שיר של פאר טסי. לא יותר.

נתניהו ניפץ את כל דוקטורינת השמאל שאומרת "אם לא יהיה שלום, יהיו סנקציות". 6 שנים חלפו להן, ולא רק שאין שום סנקציות נגד ישראל, גם האבטלה, גם היחס תוצר/חוב וגם התמ"ג נמצאים במדדים חיוביים שלא היו מעולם בהסטוריה של מדינת ישראל.

הנתונים המרשימים של כלכלת ישראל נובעים מראש ממשלה שהוא מפרק ועדים וקרטלים סדרתי. כל ועד הסתדרותי שמתפרק, זה אומר אוטומטית פחות יוקר מחיה לאזרחי ישראל, ופחות מנדטים למפלגת העבודה.

בנוסף להצלחה של ניהול מדינת ישראל באופן נחוש ואחראי, הרתיעה של השמאל הישראלי ממפלגת ה"ליכוד" הינה שהליכוד מפלגה פלורליסטית ופתוחה יותר משמפלגות העבודה, יש עתיד ומר"צ אי פעם יהיו.

יש "הליכוד להט"ב", "הליכוד המטה החרדי", "הליכוד המטה הלאומי" ועוד ליכוד במגזר הערבי מוסלמי, במגזר הדרוזי ועוד. אני לא חושב שיש אדם בישראל, שאיננו מוצא ערך מסוים שהוא לא יכול להזדהות איתו בליכוד.
יש בליכוד מקום לניאו-ליברלים, ויש מקום בליכוד לסוציאליסטים יותר. על כולם בליכוד מסכימים – הכלכלה חייבת להיות חופשית, ואת ארץ ישראל ועם ישראל אוהבים.

לעומת הליכוד – מפלגת העבודה ויש עתיד – האחת מייצגת את ההסתדרות והשנייה "אליטה" של מעמד ביניים די עמיד. יש קווים דומים בליברליות של יש עתיד והליכוד, אך מפלגה שחרטה על דגלה שנאת חרדים לצד דעות שמאל רדיקלי ביטחונית, לא תוכל לעבוד עם הליכוד.

אני מאמין לליכוד כי יש שם מקום לכל הימין הלאומי (הליברלי יותר והליברלי פחות), כי היא איננה מגזרית – וגם אם הליכוד עושה טעויות (והוא עושה) שבוחנים את הליכוד בפרספקטיבות של עשורים – אין ספק שלליכוד חלק מהותי בהפיכת מדינת ישראל ממדינה מתפתחת למפותחת.
במבחן התוצאה, המפלגה היחידה שביצעה "תכניות חומש" בכלכלה – היא הליכוד. ועל מנת לבצע תכניות חומש, צריך מפלגת שלטון חזקה.

ושוב לביטחון – כל עוד למחנה הלאומי לא יהיה 61 מנדטים (לבדו) יוזמות חשובות כמו חוק הלאום, הגבלת ארגוני זכויות המחבל – לא יעברו. אין מה לעשות. לכן גם אני נוטה להגן על "הבית היהודי" ו"ישראל ביתנו". גם כשאחים לא מסכימים, עומדים יחד כתף אל כתף מול השמאל.
ישנה המון ביקורת על נתניהו בתחום הביטחון ובגל ה"טרור השקט" ביהודה ושומרון. אני רוצה להזכיר שבתקופת נתניהו, היו הכי פחות הרוגים ישראלים, יותר מכל ראש ממשלה אחר בהיסטוריה.

About The Author

טופז הוא בן 21, בוגר חטיבת דובר צה"ל, סטודנט שנה א לפסיכולוגיה, עוסק היום בניהול רשתות חברתיות וגר בתל אביב.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.