אוריאל כוכב נבחר להיות חלק מפרויקט "35X35 – העתיד של הליכוד", המציג 35 צעירי הליכוד המבטיחים ביותר ,מתחת לגיל 35. לרשימה המלאה של 35 הצעירים המבטחים, לחצו כאן.

IMG-20160403-WA0264

שם: אוריאל כוכב

גיל: 25

קצת עליו:

אוריאל כוכב (25) הוא חבר מרכז בליכוד וחבר ליכוד מגיל 18, מהפעילים הבכירים בצעירי הליכוד וממקימי פורום דרור שמונה מאות מתפקדים ו180 חברי מרכז.
אוריאל כוכב גדל במשפחה דתית לאומית ירושלמית בשכונת קרית משה. למד במוסדות לימוד דתיים כגון ממ"ד נועם בנים, הישיבה התיכונית באלון מורה וישיבת ההסדר בקרית ארבע. גדל, הדריך והיה קומונר בתנועת אריאל.
כיום לומד תקשורת.
במסגרת הפעילות של אוריאל בפרום דרור ובליכוד, פועל להעמקת הזהות היהודית באופיה של המדינה ועידוד כלכלה וחברה חופשית ליברלית.

ראיון קצר:

למה הליכוד?

הליכוד הינה מפלגת השלטון של הציבור הלאומי עם חזון ציוני, לאומי וליברלי ממדרגה ראשונה.
מפלגות שונות עם יותר ופחות דמוקרטיה במחנה הלאומי (והלא לאומי) מתבססות קודם כל על ציבור מגזרי מסויים ומשם מנסות לצאת ולהיפתח לציבור הרחב. הליכוד באופן טבעי בנוי על מגוון ציבורים ומגזרים שונים במחנה הלאומי ימינה ואף טיפה שמאלה.
מפלגות שונות שאינם נושאות באחריות המדינה יש לפי משב הרוח 'הברקות' בנושא מדיני או בטחוני, כלכלי או חברתי.
הליכוד מתמודד עם המורכבויות בניהול המדינה מתוך אחריות אמיתית לשפר ולייעל את הכלכלה, החברה ולהתמודד עם הבטחון באופן אינטסיבי.

אתגרי העתיד?

חוץ מהנושא הבטחוני בתוך גבולות המדינה, מדינת ישראל כמעצמה ביטחונית תדרש לתת סיוע בטחוני למדינות שונות שלומדות להתמודד מול ארגוני טרור בעולם, ללמד תורות לחימה שונות ולהמשיך לייצר לעולם כלי מלחמה מתקדמים.
בתחום הכלכלי בשנים האחרונות הכלכלה הישראלית מתפתחת ומתמודדת בעיקר מול ארגונים עם כסות חברתית ושיוויונית, דבר שילווה את המדינה עוד שנים. אני מאמין שבטווח הארוך, מדינת ישראל תשווק רבות מפירותיה לעולם ותהווה מודל כלכלי ויצרני לעולם.
ובלב העניין המהותי במדינה, שהוא שורש הבעיות החברתיות, האיזון בין הזהות לחירות היהודית.

בעוד 20 שנה?

בעיצומו של משבר גיל ה40 אני רואה עצמי כבעל משפחה גדולה, מתמודד מול שלושה דברים מרכזים בעייני: פרנסה (עשיר כניראה לא אהיה), גידול וחינוך ילדים(אף פעם לא קל) ואתגרי השעה של האתגרים השונים שילוו את מדינת ישראל ועם ישראל, אני רואה עצמי ממשיך בעשיה והקריריה הציבורית והפוליטית עם ההצלחות והאכזבות שמלוות בתוכה.

אף אחד לא יודע עליי ש…?

 

קיבלתי רישיון נהיגה בגיל 19 אחרי טסט שישי.
כשאולמרט היה ראש עיר איחלתי לו שיהיה ראש ממשלה, שהוא נהיה ראש ממשלה איחלתי לו שישב בכלא.

לרשימה המלאה של 35 הצעירים המבטחים, לחצו כאן.

Leave a Reply

Your email address will not be published.