אייל צור נבחר להיות חלק מפרויקט "35X35 – העתיד של הליכוד", המציג 35 צעירי הליכוד המבטיחים ביותר ,מתחת לגיל 35. לרשימה המלאה של 35 הצעירים המבטחים, לחצו כאן.

1384209_10151922567397969_686356162_nשם: אייל צור

גיל: 34

קצת עליו:

עמית מחקר בפורום קהלת. רכז "חוג הראל" בליכוד, קבוצה לאומית-ליברלית במחוז ירושלים. חבר המפלגה משנת 2012.
בעל אזרחות כפולה: ישראלית-צרפתית. דור עשירי בארץ ישראל מצד אביו. יליד רמת גן. גדל בתל אביב ובחיפה. השלים שירות חובה בחיל הקשר ומשרת במילואים בדרגת רס"ל. בעל תואר ראשון במדע המדינה ובלימודי האסלאם והמזרח התיכון ותואר שני במדע המדינה – שניהם בהצטיינות מהאוניברסיטה העברית בירושלים.
עבד בין השאר באוניברסיטה העברית, במרכז הבינתחומי הרצליה, במכון ירושלים לחקר ישראל ובמכון הישראלי לדמוקרטיה. היה שותף לכתיבת ספרים ומאמרים בתחומים מגוונים ופרסם עשרות טורי דעה באמצעי תקשורת שונים.

ראיון קצר:

למה הליכוד?

הליכוד הוא הבית המפלגתי הטבעי והיציב לכל מי שדעותיו נמצאות ממרכז המפה הפוליטית ועד הימין העמוק. זוהי מפלגה ממלכתית ששמה לה למטרה לחבר קבוצות שונות ומגזרים שונים תחת השקפת עולם לאומית ליברלית. החיבור אינו תמיד פשוט אך הוא מחויב המציאות במפלגה הטרוגנית ומכילה כמו שלנו. בעבר המפלגה הרימה דגלים חשובים שלאורך השנים נזנחו במידת מה, דוגמת חופש כלכלי, עידוד היזמה הפרטית וכיבוד חופש הדת והחופש מדת של אזרחי המדינה. אני אחד מאלו שרוצים להניף את הדגלים האלה מחדש גבוה גבוה.

אתגרי העתיד?

מדינת ישראל עומדת מאז הקמתה בפני שורה של אתגרים. השינויים המטלטלים שעבר המזרח התיכון יוצרים הזדמנויות לצד סכנות ואנו מחויבים להיות ערוכים לקראתן. יחסי ישראל והפלסטינים ביו"ש ובעזה ימשיכו להיות בראש סדר היום של המדינה. באותו הזמן, האיומים החיצוניים אינם יכולים להוות תירוץ לבריחה מהתמודדות עם אתגרים פנימיים: הגעה להסכמות על משמעות היותה של ישראל מדינה יהודית ודמוקרטית, כינון חוקה, העלאת רמת החיים במדינה במישור הכלכלי והסביבתי, שילוב קבוצות ייחודיות כמו היהדות החרדית והמיעוט הערבי בחברה ובכלכלה, אכיפה יעילה יותר של החוק ומאבק עיקש באלימות בחברה ועוד.

בעוד 20 שנה?

אני יכול לומר איפה אני רוצה להיות – במקום בו אוכל להתפתח ולתרום מכישוריי למען הציבור במסגרת מכוני מחקר, באמצעות ייעוץ למקבלי החלטות, על ידי יזמות פוליטית וחיבור ישראל למסגרות לאומיות ובין-לאומיות מגוונות.

אף אחד לא יודע עליי ש…?

אוהב מוזיקה מגיל קטן ופתוח לשמוע סגנונות שונים: מקלאסית ועד מזרחית.

לרשימה המלאה של 35 הצעירים המבטחים, לחצו כאן.

Leave a Reply

Your email address will not be published.