אלעד מלכא נבחר להיות חלק מפרויקט "35X35 – העתיד של הליכוד", המציג 35 צעירי הליכוד המבטיחים ביותר ,מתחת לגיל 35. לרשימה המלאה של 35 הצעירים המבטחים, לחצו כאן.

elad.malka

שם: אלעד מלכא

גיל: 30

קצת עליו:

חבר מועצת העיר ירושלים.
בן 30, אב לשניים, תושב שכונת גילה בירושלים.
לאחר שבע שנות לימוד בישיבת ההסדר בעתניאל, החל לעבוד כמדריך טיולים בעיר דוד, במסע ישראלי ובמנהרות הכותל.
במהלך לימודי תואר ראשון בכלכלה ובמדע המדינה באוניברסיטה העברית, החל לעבוד במשרד האוצר ולאחר מכן בפורום המחקר "קהלת" תוך שילוב כתיבת מאמרים באתר האידאולוגי-ימני: "מידה".
בוגר מחזור ו' של המכללה למדינאות ובוגר סמינר PES 2013 של קרן תקווה.
שימש כראש צוות דת ועיר בתנועת "התעוררות בירושלים" וקיים חבר מועצת העיר מטעם התנועה.
כחבר מועצת העיר מוביל מהלך לחיזוק תנועות הנוער בעיר, חיזוק מערך היזמות בקרב בני נוער, תכנית לימודי כלכלה בבתי הספר, חיזוק מרך הטיפול בנוער בסיכון, פועל למימוש הריבונות הישראלית במזרח העיר לשמירה על האוכלוסייה הציונית בעיר תוך שימת דגש על שכונות העיר השונות.
כיום מפיק יחד עם מספר שותפים את כנס "אפשר חשבון? כנס ירושלים לחירויות הפרט ושוק חופשי".

ראיון קצר:

למה הליכוד?

לליכוד הצטרפתי בימים הקשים שלפני ההתנתקות. פעלתי לקראת משאל המתפקדים במטרה להפיל את התכנית אך לצרי לא היתה לי זכות הצבעה עדיין (תקופת הכשרה). אז התוודעתי לכוחה הדמוקרטי של הליכוד שמייצר חיבור לכל שכבות העם ומעניק השפעה למי שמשתייך למפלגה.
אני מאמין גדול בארץ ישראל השלמה, בזכותו של העם היהודי בארצו ובשוק החופשי כדרך הטובה ביותר להסדיר את יחסי החברה בישראל. הליכוד, מהווה בית אידאולוגי ופוליטי לכל מי שערכים אלו מדריכים אותו ולכל מי שבית פוליטי-דמוקרטי הוא הבית שלו.

אתגרי העתיד?

מדינת ישראל ניצבת בפני אתגרים מבית ומחוץ. האתגר המרכזי של ישראל ימשיך להיות התעצמות צבאית בפני אויבנו הקרובים אלינו ומפני איומים רחוקים. זאת לצד כריתת בריתות עם בעלות ברית חדשות גם בתוך העולם הערבי אשר להן אינטרס אזורי משותף.
אתגר נוסף הוא המשילות. הימין מצליח לאחוז בשלטון פעם אחר פעם אולם המהפכה החוקתית, העצמת כוחם של היועמ"שים והתעצמותו של הדרג המקצועי אל מול הדרג הנבחר מסרסים את יכולתו של הימין לממש את המדיניות אותה הוא נבחר לממש.
דברים אלו נכונים גם לגבי אופיו של המשק הישראלי שמראה לראשונה מזה שנים סימני האטה וכניסה למיתון. ישראל מתדרדרת במדד עשיית העסקים העולמי, נטל הביורוקרטיה עולה ומעורבותה של הממשלה כגורם מעקב גדלה. מנגנון השוק החופשי הוא זה שיחזיר את ישראל לכיוון כלכלי נכון הן בהיבטי צמיחה והן ביכולת להשקיע בחינוך וברווחה אמיתיים.

בעוד 20 שנה?

הנבואה ניתנה לשוטים אבל אני אשף תמיד להגיע למקום בו אוכל להשפיע הכי טוב על הדברים שאני מאמין שצריכים לקדם. בהקשר הזה משרד האוצר היה ונותר השאיפה המרכזית.

אף אחד לא יודע עליי ש…?

כמעט סיימתי מבחני הסמכה לרבנות (נשאר מבחן אחד).

לרשימה המלאה של 35 הצעירים המבטחים, לחצו כאן.

Leave a Reply

Your email address will not be published.