בר אבליס נבחרה להיות חלק מפרויקט "35X35 – העתיד של הליכוד", המציג 35 צעירי הליכוד המבטיחים ביותר ,מתחת לגיל 35. לרשימה המלאה של 35 הצעירים המבטחים, לחצו כאן.

12729271_10208873991550990_4049432979050351604_n

שם: בר אבליס

גיל: 24

קצת עליה:

בר אבליס, יושבת ראש תא הליכוד ('תא לביא') באוניברסיטת בר אילן. משפטנית ומתמחה במשרד עורכי דין גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי גרינברג ושות' (GKH), בתחום המשפט העסקי- מיזוגים ורכישות. סטודנטית לתואר שני במנהל עסקים- התמחות במימון ועוזרת מחקר של פרופ' צילי דגן בתחום המיסוי הבינלאומי. מהעיר נצרת עילית שבגליל התחתון והיום גרה בתל אביב.

ראיון קצר:

למה הליכוד?

אני מאמינה שהליכוד הוא הבית של עם ישראל. עוד מהמהפך של 77' יודעים זאת כולם. הציונות הלאומית והליברלית מוכיחה עצמה כנחלתו של העם ולא בכדי אנו אוחזים במושכות במשך שנים רבות. הליכוד הוא דמוקרטיה אמיתית בישראל- קיבוץ הגלויות הוא אצלינו. וכפי שקבעו חז"ל- לא אחידות הדעת היא המביאה את השלום בעולם אלא דווקא ריבוי הדעות והשיח.

אתגרי העתיד?

תחילה, אציין את הנושא החם ביותר לאור פסילת ביהמ"ש את מתווה הגז- והוא המאבק מול מערכת המשפט (או שמא- על מערכת המשפט). על מדינת ישראל לפעול ולהתגבר על מצב הדברים הקיים בו שאלות פוליטיות מוכרעות באולמות בית המשפט ולהביא למצב של חוסן ובטחון המשפט תוך שמירה על חרבה של הממשלה, להבדיל מרמיסתה. האתגר השני הוא השיח הציבורי והמחלוקות הפנימיות בחברה- אמנם נראה כי בשנים האחרונות, בשל עלייתה של המדיה החברתית  חל שינוי בשיח הציבורי כאשר דעתו ועמדתו של האזרח הפשוט באות לידי ביטוי. אולם השיח הציבורי מוטה עוד מיסודו- וזאת כבר מהחינוך בבתי הספר, מהמסרים הסמויים (להבדיל מהתעמולה הגלויה) בתקשורת ועוד. לכן, עלינו לבחון עצמינו בבחינה מעמיקה של השורשים שלנו ולא רק של ענפי העץ הגבוהים. ואתגר שלישי אך לא אחרון- להפסיק לשרת את 'תעשיית השלום' שהקים השמאל תמורת מנעמי השלטון ולעמוד איתנים אל מול כל דרישה, הכפשה והלנה. על עם ישראל לעמוד על זהותו ועל זכותו ולהחזיר את אבני היסוד ששמטנו אי שם בהסכמי אוסלו- לפיהם, ארץ ישראל היא ארצו של העם היהודי ומדינת ישראל היא מדינתו של העם היהודי. ללא גמגום וללא סייג.

בעוד 20 שנה?

בעוד 20 שנים, אי"ה אהיה נשואה עם כמה ילדים, אגור בבית חם ונעים ביו"ש (לא כחריג- אלא כחלק ממהלך החיים הרגיל של מדינת ישראל). אהיה שותפה במשרד עורכי הדין ואולי אף אעמוד בראש משרד ממשלתי, עמותה או ארגון הפועלים למען יישוב הארץ.

אף אחד לא יודע עליי ש…?

המשפחה של אבא שלי הגיעה מליטא ושל אמא שלי מרוסיה הלבנה ואני עצמי נולדתי בסיביר כשאבי עבד שם. בגיל 6 שבועות בלבד עליתי לארץ.

לרשימה המלאה של 35 הצעירים המבטחים, לחצו כאן.

Leave a Reply

Your email address will not be published.