יבגני (ג'ניה) פרומין נבחר להיות חלק מפרויקט "35X35 – העתיד של הליכוד", המציג 35 צעירי הליכוד המבטיחים ביותר ,מתחת לגיל 35. לרשימה המלאה של 35 הצעירים המבטחים, לחצו כאן.

12553022_10153320739562361_3020589534105437629_nשם: יבגני (ג'ניה) פרומין

גיל: 31

קצת עליו:

יליד מוסקבה שגדל בבאר שבע, בחיפה ובנשר, כיום מתושבי ומאוהבי ירושלים. בוגר וסטודנט לתואר שני בלימודי האסלאם והמזה"ת באוניברסיטה העברית בירושלים, ובעבר סיו"ר תא לביא באוניברסיטה. מדריך בכיר במוזיאון לאמנות האסלאם וחוקר-מתרגם במכון לחקר תקשורת המזה"ת (MEMRI). בוגר המכללה למדינאות, התוכנית ללאומיות ליברלית במרכז מורשת בגין ועמית במכון שחרית. נוטה לעסוק בהיסטוריה ובהגות לאומיתף ונמנה על בעליה של קבוצת הכדורגל בית"ר נורדיה ירושלים.

ראיון קצר:

למה הליכוד?

"אין זכות לציבור המסגל את מסילתו לטעמי 'מנהיגיו', במקום לקבוע את מסילתו ולהתאים אליה את בחירת השמשים", כתב זאב ז'בוטינסקי. ובאמת, הלמידה התיאורטית של ההיסטוריה, של תפישות הלאומיות, הרחבת האופקים והכרת הרבדים והקבוצות השונות של החברה הישראלית והחברה היהודית, שיכנעו אותי לפעול על מנת להשפיע על עיצוב מסילת החיים הציבוריים. ובשביל אדם ששטאל את עצמו שאלות בנוגע לחירות הפרט וחירות האומה, לאדם שמחפש את המאחד אבל גם רוצה לאפשר לזרמים שונים לשמור על ייחודיותם ועל זהותם- אין טבעי מאשר לבחור במפלגה המקדמת אג'נדה לאומית-ליברלית. וגם אם לפעמים נראה כאילו הועם זוהרו של השילוב בין הדר ותגר, בין כבוד וגאווה, אני מאמים בלב שלם ביכולת להעמידו בלב בפעילות הציבורית והשיח הפוליטי. זאת ניתן לעשות רק באמצעות מפלגה מגוונת, דמוקרטית ומרכזית- הליכוד.

אתגרי העתיד?

ישראל מתפתחת בכיוון מאד חיובי בשנים האחרונות, אבל באזורנו אנחנו תמיד רחוקים כחוט השערה ממשבר. הפערים אולי הכי בולטים הם לא בין עשירים לעניים, אלא בין אלה שמרגישים שיש להם מקום והשפעה במדינה לבין אלו שחשים שאין להם. מדובר כאן לא רק על החרדים ועל הערבים, אלא גם על הקבוצות והמגזרים שחשים שההצלחות של המדינה עוברות מעל ראשיהם, לא מאפשרות להם שיוויון הזדמנויות. הבעיה הזו נובעת גם מתפישות חברתיות, גם ממדיניות אבל גם במידה רבה משליטתם של מגזרים בעלי כוח בתחומים שונים בזירה הציבורית. ההתמודדות דורשת גם מתן כלים והזדמנויות לאנשים להגשים עצמם וגם טיפול, אכיפה וצמצום הכוח של הגורמים שחשים שיש להם וטו ופריבליגיה למנוע כל החלטה שלא מוצאת חן בעיניהם. בין הדרכים המשמעותיות לתיקון המצב אפשר למנות את חיזוק הפרדת הרשויות ויצירת איזונים יעילים לעבודתם של גורמי האכיפה, הגברת השקיפות וצמצום הביורוקרטיה הממשלתית, הקלה על יזמות ועל השקעה ושיפור הנגישות להשכלה ולידע. לישראל יתרונות טבעיים רבים- ולכן האתגר המשמעותי ביותר שאינו קשור למערכות המבניות הישראליות הוא היחסים עם התפוצות והגדרת יהדותה של המדינה. התודעה הלאומית מתעצבת ומשתנה, והגיע הזמן לדיון רציני ומורכב בסוגיות השונות הקשורות לעם היהודי ולאופיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

בעוד 20 שנה?

מעבר לתקווה הטבעית להתקדם ולרכוש ניסיון ושם בתחומי חקר המזרח התיכון, אני מקווה להיות בעמדת השפעה בתחומי הדעות, הרעיונות והתפישות המשפיעות על עיצוב מנהיגות העתיד במדינה. העשייה המפלגתית היא חלק משאיפה כזו, אבל היא לא יכולה להחליף מימדים משמעותיים אחרים, החל בחינוך וכלה בתרגום טקסטים מעניינים…

אף אחד לא יודע עליי ש…?

אני לא רק אוהד, אלא גם אחד מבין בעלים רבים של מועדון כדורגל שמשחק בליגה ב', ואני מקפיד להגיע כמעט לכל משחק. המעמד מחייב נסיעות למגרשים נידחים וחוויות מוזרות, אבל הוא מחייב גם שותפות וחברות חזקה בין אוהדים שהם גם בעלים במועדון ש"כל יחיד הוא מלך" מהווה עקרון מרכזי בו. בית"ר נורדיה ירושלים שואבת את השראתה מהשם שתנועת בית"ר אימצה לה בסוף תקופת המנדט הבריטי, כשפעילות התנועה נאסרה רשמית, שנבע מצידו משמו של מקס נורדאו, אבי רעיון התחייה הלאומית באמצעות הספורט. ואכן, גם היום ספורט הוא אמצעי יוצא דופן לקידום רעיונות לאומיים לצד סובלנות והכלה. זה שילוב שאני מחוייב לו בכל כוחי.

לרשימה המלאה של 35 הצעירים המבטחים, לחצו כאן.

Leave a Reply

Your email address will not be published.