יונתן עוז נבחר להיות חלק מפרויקט "35X35 – העתיד של הליכוד", המציג 35 צעירי הליכוד המבטיחים ביותר ,מתחת לגיל 35. לרשימה המלאה של 35 הצעירים המבטחים, לחצו כאן.

לאומי ליברלישם: יונתן עוז

גיל: 33

קצת עליו:

יונתן עוז גדל בחיפה, בן לאב יליד עיראק ולאם ילידת הארץ, שירת בשריון ובחיל הרפואה, סרן במילואים, למד משפטים ועסק כחמש שנים בעריכת דין בתחום המסחרי.
מאז השבעתו של אמיר אוחנה כח"כ, משמש יונתן יועצו הפוליטי.
יונתן בן סניף גבעתיים של הליכוד וממובילי קבוצת "גאווה בליכוד", פעיל מוכר במגוון תחומים בליכוד ובימין. בפריימריז 2015 שימש ראש המטה של אוחנה במחוז תל אביב.

ראיון קצר:

למה הליכוד?

קודם כל כי אני איש ימין ומעוניין בשלטון ימני יציב ורחב. מעבר לזה, בגלל הערכים הלאומיים-ליברליים שבבסיסה של תנועת הליכוד. זו התנועה הלא-סקטוריאלית הרלוונטית היחידה בימין, המקום היחיד בו כל הקהלים הציוניים במדינה פועלים יחד, בחברות ושותפות, גם אם לא מסכימים על הכל. והכי חשוב – כי זו תנועה דמוקרטית – בליכוד אפשר להשפיע, לשנות ולהוביל תהליכים.

אתגרי העתיד?

האתגר המשמעותי ביותר של המדינה, לדעתי, הוא להישאר אי של יציבות שלטונית וכלכלית בלב אזור פראי ועוין. אני לא סבור שהמצב במזרח התיכון הולך להשתנות, אנשים נוטים להתעלם ולהכחיש את המצב אולם העובדות הן שבמרחק נסיעה לא ארוכה מכל נקודה בישראל, ניתן להגיע לגבול דאעש.
כדי להישאר מדינה מערבית ומתקדמת בנתונים הקיימים, חייבים לשמור על לכידות וזה מצריך פשרות ואורך רוח מצד כל חלקי העם. אני מקווה לראות את ישראל הופכת למדינה חופשית יותר ויותר, הן מבחינה של חופש כלכלי – הריכוזיות הסוציאליסטית חונקת אותנו – והן מבחינת חירויות הפרט במדינה.

בעוד 20 שנה?

אין לי ספק שאהיה במקום בו ניתן להשפיע על האופן בו מדינת ישראל מתנהלת. כל הגדרה יותר ספציפית נראית לי קצת יומרנית מדי בשלב הזה.

אף אחד לא יודע עליי ש…?

אני מתנדב כבר יותר מ-5 שנים בארגון "השומר החדש", בסיוע לחקלאים בשמירה בלילה על העדרים שמחזיקים את אדמות הלאום.

לרשימה המלאה של 35 הצעירים המבטחים, לחצו כאן.

Leave a Reply

Your email address will not be published.