יעקב וידר נבחר להיות חלק מפרויקט "35X35 – העתיד של הליכוד", המציג 35 צעירי הליכוד המבטיחים ביותר ,מתחת לגיל 35. לרשימה המלאה של 35 הצעירים המבטחים, לחצו כאן.

bf18awad__w470h274q95שם: יעקב וידר

גיל: 32

קצת עליו:

יעקב וידר גדל במשפחה חרדית-ליטאית בבני ברק. לאחר שסיים את לימודיו בישיבת מיר בירושלים הוא שירת באגף כוח האדם בצה"ל וכיום מסיים לימודי משפטים בקריה האקדמית אונו.

וידר חבר בתנועת הליכוד משנת 2003, ומכהן בהנהלת סניף הליכוד בבני ברק וחבר מרכז הליכוד. בשנת 2011 הצטרף לקבוצת חברי המרכז שייסדו את 'המטה החרדי בליכוד' ובהמשך נבחר ליו"ר המטה. לאחר מכן, נבחר גם לחבר בנשיאות הליכוד, לסגן יו"ר צעירי הליכוד, לחבר המועצה הארצית של צעירי הליכוד ולחבר בועדת הפיקוח על הבחירות לרשימת הליכוד לכנסת.

במהלך קמפיין הבחירות לכנסת ה-19 ולכנסת ה-20, וידר שימש כראש מטה הבחירות של הליכוד למגזר החרדי, שפעל תחת הסלוגן: "חרדי לאומי מצביע הליכוד". לפי תוצאות הבחירות, פעילות המטה הצליחה ונרשם גידול משמעותי בהצבעה לליכוד ברוב הריכוזים החרדיים.

בשנים האחרונות וידר מוביל את המאבק הציבורי בהסתה ובאלימות נגד חיילי צה"ל החרדיים, נושא שלא טופל מאז קום המדינה. לפי מספר חודשים – לאחר שרתם לעניין גם את ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון יעלון והשר לביטחון הפנים ארדן – הוקם צוות מיוחד המשותף לצה"ל ומשטרת ישראל לטיפול בהסתה. מאז ביצעה המשטרה מספר מעצרים ומקרי האלימות נפסקו לחלוטין.

ראיון קצר:

למה הליכוד?

עד לפני כשלושים שנה, כמעט כולם כבר הספיקו לשכוח, שלטה במגזר החרדי תפיסת תורה עם דרך ארץ, שאומרת שאין סתירה בין חיים על פי התורה למעורבות בחברה ולכן רוב החרדים עבדו אז לפרנסתם והיו חלק מהחברה הישראלית. אבל מאז, בגלל כל מיני סיבות, נוצר תהליך שלילי של הסתגרות, וגם המפלגה שייצגה את החרדים המתונים – פועלי אגודת ישראל (פא"י) – נמחקה פוליטית.

בשנים האחרונות, יש תהליך חיובי שבמסגרתו עשרות אלפי צעירים חרדיים משרתים בצה"ל, לומדים באקדמיה ויוצאים לשוק העבודה. האנשים האלו ובני המשפחות שלהם לא מצביעים ליהדות התורה וש"ס, מהסיבה הפשוטה שהמפלגות הללו לא מייצגות אותם, ןלמעשה מדובר בקבוצה לאומית גדולה שאין לה כיום בית פוליטי. אני, ושאר החברים במטה החרדי בליכוד, חושבים שאין מקום למפלגת סקטור נוספת, אלא הדרך הנכונה היא לשלב את האנשים האלו בליכוד, שהיא גם מפלגת הבית של כל המחנה הלאומי וגם מפלגה מסורתית.

בהתחלה הרעיון הזה היה נשמע בלתי אפשרי לביצוע, אבל אנחנו עובדים קשה וזה מחלחל. בבחירות הכלליות האחרונות הבאנו תוצאה פנטסטית של יותר מעשרים אלף קולות לליכוד בריכוזים חרדיים מובהקים. זה כמעט מנדט שלם. אגב, אחד התומכים הגדולים ברעיון שלנו הוא ראש הממשלה נתניהו, שחוזר ואומר שמפלגות הסקטור והאווירה פוגעים במדינת ישראל, מכיוון שהם לא מאפשרים לממשלה לעבוד, ולכן המחנה הלאומי כולו צריך להתכנס לתוך מפלגת ימין אחת גדולה וחזקה.

אתגרי העתיד?

האתגר המרכזי של מדינת ישראל הוא להמשיך ולשמור על המדינה כמדינת העם היהודי, שזו הסיבה שבגללה קמה המדינה ובשבילה שבו לכאן נדחי ישראל מכל קצוות תבל. מפתיע אותי שעדיין יש אנשים שתופסים את הטרור הערבי כסכסוך גבולות, במקום להכיר בעובדה שהשכנים שלנו לא מכירים בעצם זכותה של מדינת ישראל להתקיים.

יש גם את האתגר של יוקר המחיה, שבו צריך להמשיך לטפל באמצעות פתיחת כלל השווקים לתחרות וצמצום הרגולציה. אם יהיה פה שוק חופשי עם התערבות ממשלתית מינימלית, לכולנו יהיה הרבה יותר טוב.

בעוד 20 שנה?

הנבואה אבדה בזמן חורבן בית המקדש, וחכמינו אמרו שמאז היא בידי השוטים. אני מעדיף להשאיר את זה בידיים המקצועיות שלהם…

אף אחד לא יודע עליי ש…?

אני בן בכור למשפחה עם עשרה ילדים. ובתוכם גם אחותי רוחמי, ילדה עם תסמונת דאון. זאת מתנה מיוחדת שכרוכה בהתמודדות לא פשוטה. אני עד היום לוקח חלק בגידול שלה והנושא הזה קרוב מאוד ללב שלי.

לרשימה המלאה של 35 הצעירים המבטחים, לחצו כאן.

Leave a Reply

Your email address will not be published.