מוריה חלמיש נבחרה להיות חלק מפרויקט "35X35 – העתיד של הליכוד", המציג 35 צעירי הליכוד המבטיחים ביותר ,מתחת לגיל 35. לרשימה המלאה של 35 הצעירים המבטחים, לחצו כאן.

20160404_092531-1

שם: מוריה חלמיש

גיל: 33

קצת עליה:

מוריה חלמיש, אם לשישה ילדים בגילאי 4-14, מסיימת בימים אלה תואר שני במדעי המדינה, יועצת לשר זאב אלקין שר הקליטה ושר לירושלים ומורשת. מוריה התפקדה לליכוד לפני כ 15 שנים, לפני ארבע שנים נבחרה לחברת מרכז הליכוד ולפני שנתיים נבחרה לחברת מזכירות הליכוד וכיום היא חברת המזכירות הצעירה ביותר. לפני שנתיים הצטרפה לדוד שאין יו"ר צעירי הליכוד בקמפיין הבחירות שלו כמנהלת המטה. במכח כהונתה כחברת מזכירות נבחרה לכהן בוועד המנהל של צעירי הליכוד.
לקראת פריימריז 2015 הצטרפה מוריה לשר יובל שטייניץ ולאחר הבחירות הצטרפה לצוותו של השר אלקין ועוסקת בעיקר בתחומי התיישבות, אתרי מורשת והעיר ירושלים.

ראיון קצר:

למה הליכוד?

שני דברים עיקריים מסמל הליכוד בשבילי, אחד לאומי והשני פרטי, הסמל הלאומי הוא הגאולה, עם ישראל שב לארצו לאחר 2000 שנות גלות, מקים מדינה ושולט ביד רמה במדינה, הליכוד הוא השאיפה של המנהיגים הגדולים ז'בוטינסקי ובגין לבנות את הארץ הזאת, לא מפלגות אווירה קטנות אלא מפלגת שלטון יציבה. הסמל הפרטי הוא המשפחה, בית, אנשים טובים שאתם אני שמחה לחלוק את זמני. אמנם יש רגעים קשים אבל משפחה לא עוזבים גם כשיש חילוקי דעות.
לכן בחרתי להיות חלק מהמפלגה הזו בידיעה שזו הדרך הטובה ביותר לתרום למדינה שלנו.

אתגרי העתיד?

למדינת ישראל נכונו מספר אתגרים בשנים הבאות, שני האתגרים הגדולים ביותר בעיני הם הביטחוני והכלכלי. האתגר הביטחוני כפי שהוא נראה כיום רק ילך ויעצים, נראה כי אין מנוס מקריסתה של הרשות הפלסטינית כפי שאומר השר אלקין ומכיוון שכך כל ההתנהלות המדינית מול חמאס תהיה אחרת ממה שהורגלנו אליו בעשרים השנים הבאות, בנוסף בעיקר בעקבות הרשתות החברתיות נראה שפיגועי היחידים לא הולכים לשכוח אלא להתעצם.
האתגר השני הוא האתגר הכלכלי, המחיה בארץ איננה פשוטה, קשה לרכוש דירה והמשכורות אינן מספיקות לכלכל בצורה ראויה משפחה. זהו אתגר משמעותי בעיני מכיוון שהחיים פה אינם יכולים להיות רק חיי הישרדות, כדי שהארץ תשגשג אנו חייבים כי אנשים פה יחיו חיים מלאים, שמחים ורגועים. לדעתי הדרך להביא לכך היא בעזרת כלכלה יציבה ומשגשגת וביטחון אישי לכל אזרח.

בעוד 20 שנה?

קשה לתכנן כל כך הרבה שנים קדימה, אני מאמינה כי אמשיך למלא תפקידים משמעותיים שיעלו בקנה אחד עם קידום רעיונותי, אם כחברת כנסת ואם מאחורי הקלעים.

אף אחד לא יודע עליי ש…?

את דרכי הפוליטית התחלתי בגיל 15 בצעירי מולדת ולאחר מכן פעילה בבחירות 96' במפלגת האיחוד הלאומי. רק לאחר נישואי התפקדתי לליכוד בשנת 2000.

לרשימה המלאה של 35 הצעירים המבטחים, לחצו כאן.

Leave a Reply

Your email address will not be published.