הדר סקה-ליבנה נבחרה להיות חלק מפרויקט "35X35 – העתיד של הליכוד", המציג 35 צעירי הליכוד המבטיחים ביותר ,מתחת לגיל 35. לרשימה המלאה של 35 הצעירים המבטחים, לחצו כאן.

12439178_10156800962050051_1493750310007209034_nשם: הדר סקה – ליבנה

גיל: 32

קצת עליה:

הדר החלה את פעילותה בליכוד בזמן לימודיה באוניברסיטה העברית לתואר ראשון במדע המדינה והסטוריה של עם ישראל. לאחר שנתיים כדוברת תא לביא באוניברסיטה העברית כיהנה כיו"ר הדור הצעיר בליכוד ומילאה תפקידים במטה הבחירות של המפלגה בשתי מערכות הבחירות האחרונות. הדר הינה מורת דרך מוסמכת מטעם משרד התיירות ובעלת ניסיון רב בהדרכת אח"מים מהארץ ומהעולם ורכשה עם השנים מומחיות בסיורי הסברה וסיורים גיאופוליטים בירושלים וביו"ש. בפעילותה שואפת להוביל ולקדם שיח ציוני-חילוני, ולהוות גשר בין מגזרים שונים בחברה. מאמינה בכוחם של אנשים שהם שוברי סטיגמות להוות גשר וחלון לפתיחות ולהקשבה.
הדר ויתרה על נוף נעוריה של חוף הכרמל כדי לחיות בגבול נחלות יהודה ובנימין, במקום בו התהלכו מלכים ונביאים. מתגוררת עם איתי בישוב הקהילתי כפר אדומים, נושא הדגל של חיים משותפים לכלל ישראל – דתיים וחילונים.

ראיון קצר:

למה הליכוד?

לאחר מספר שנות פעילות בארגונים חוץ פרלמנטרים 'נפל האסימון' שהדרך הנכונה לקדם את נושאים חשובים במדינה דמוקרטית היא למצוא את המפלגה המתאימה להיות הבית האידיאולוגי שלך.  החיבור עם הליכוד ומורשתו היה אך טבעי.  הבסיס הערכי והמורשת עליהם מושתת המפלגה והאופן בו מתאפשר היום לכל מתפקד שרוצה בכך לבוא לידי ביטוי היו בדיוק הבית האידאולוגי שחיפשתי.

אתגרי העתיד?

לאורך ההסטוריה כאשר היינו מהוססים ומפולגים, אויבנו מבחוץ ניצלו זאת כדי להרוס אותנו, כאשר  הכרנו בצדקת דרכנו והיינו מאוחדים, נחושים ומעזים – לא יכלו לנו.  האתגר המרכזי שלנו הוא פנים חברתי.   שמירה על ייחודיותה של מדינת ישראל והובלת תהליך של חיזוק תחושת השייכות והמחוייבות של כל אזרחי ישראל לרעיון המדינה היהודית והדמוקרטית תוך הבנת גודל השעה ההסטורית בה אנו חיים.  חברה מרובת דעות אך מחוייבת למכנה משותף  העומד בבסיסה של מדינת ישראל היא חברה בריאה וחזקה שיכולה להתמודד עם כל אתגרים פנימיים וחיצוניים.

בעוד 20 שנה?

במקום שבו אוכל להשתמש במקסימום מהכישורים שלי על מנת לגרום לכמה שיותר אנשים להבין את גודל השעה ההסטורית שבה אנחנו חיים ולהיות מחוייבים לרעיון הציוני.

אף אחד לא יודע עליי ש…?

למדתי בבית ספר חקלאי במגמת מדעי החיים והחקלאות.  במסגרת המגמה למדתי ביולוגיה מורחב לחקלאים, כימיה לחקלאים, מדעי הסביבה, חקלאות עיונית, לימודי ים והר ואפילו גידלתי מלפפונים בחממות 🙂

לרשימה המלאה של 35 הצעירים המבטחים, לחצו כאן.

Leave a Reply

Your email address will not be published.