ניסים סלמה נבחר להיות חלק מפרויקט "35X35 – העתיד של הליכוד", המציג 35 צעירי הליכוד המבטיחים ביותר ,מתחת לגיל 35. לרשימה המלאה של 35 הצעירים המבטחים, לחצו כאן.

FB_IMG_1460125952409שם: ניסים סלמה

גיל: 33

קצת עליו:

ניסים נולד בפריז במשפחה מהעדה התונסאית ומחוברת עמוק לתוך הקהילה. אבא היה מגיד שיעור בישבה ולאחר מכן מהנדס, אמא היית מורה בבית ספר היהודי. הם עלו לפני שנתיים לאשקלון.
ניסים עלה לפני 13 לירושלים, עיר שבה הוא "מאוהב" אחרי שנתיים בלה-סורבון (משפטים). הוא שירת יותר מחמש שנים בצה"ל כלוחם (היום סרן במיל') ולאחר מכן עבד בצופים, השלים תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל ויחב"ל, ולמד במכללה למדינאות. היום אחרי שהוא ניהל תכנית של הסכנות היהודית הוא מנהל מוקד קליטת עלייה בירושלים. הוא פעיל בנושאים הקשורים לעלייה, למשב"ל, לכלכה ועוד.

ראיון קצר:

למה הליכוד?

אני הקודם כל ליברל.
מבחינתי קיימות שלושה דרכים לציונות. הסוציאליסטית, הדתית והליברלית. שני הראשונות מושתתות על אמונות ללא ביסוס מוכרח. לעומת זאת הליברליזם הוא רציונלי בעיניי.

הלאומיות הנה תוצאה של הליברליזם. היא הליברליזם של העמים.

אתגרי העתיד?

האתגרים של מדינת ישראל יהיו קודם אתגרי הציונות. אותם אתגרים/הזדמנויות שימישכו להיות לנו. עלייה, התיישבות וביטחון הנם לא רק כלים ציונים לקיום המדינה אבל הסיבה לקיומה.

כמו כל עם אחר יהיה לנו גם אתגר הכלכלי. אך בזה אנחנו מדינה ככל המדינות.

בעוד 20 שנה?

היית שואל אותי לפני כמה שנים הייתי עונה לך שבממשלה.
עכשיו, תסתפק בכך שאמשיך להיות ירושלמי ושאמשיך להילחם בשביל חירות ושיוויון.

אף אחד לא יודע עליי ש…?

אני ממש אוהב מדע בדיוני. יש לי ספרייה של כמה מאות ספרים של מדע בדיוני ופעם, לפני לעלות, הייתי אפילו פעיל בכל מיני פורומים על הנושא.
אני אוהב במיוחד מדע בדיוני צבאי ו/או מה שנקראה space opera.

לרשימה המלאה של 35 הצעירים המבטחים, לחצו כאן.

Leave a Reply

Your email address will not be published.