בסדרה חדשה זאת, כל שבוע, אתר לאומי ליברלי יכיר לכם פעיל שטח מתנועת הליכוד. השבוע נתחיל עם עובדיה קרא, פעיל מרכזי בליכוד בכלל, ובמגזר הדרוזי בפרט:

ספר לנו קצת על עצמך:
13383773_185458841852291_1012954261_oאני עובדיה קרא , בן 31 דרוזי ישראלי תושב דלית אל כרמל.
פעיל ציבורית ארצית ומקומית ומגזרית. חרטתי על דגלי את העזרה לזולת כערך והשמירה על המדינה לא רק כסיסמה אלא פעולה אמיתית. אני עוסק בהרבה תחומים , בכל שכבות הגיל , צעירים מבוגרים כאחד , גברים ונשים כאחד , רואה בשוויון האישה כערך. בעל הרבה תחומי עניין , הסטוריה של הארץ , חובב ספורט וכדורגל במיוחד.
אני פעיל פוליטי במפלגת הליכוד , ומעורב בכל מה שקורה במדינה. כאשר הנחת היסוד שלי שאני לא שותף לפוליטיקה הישנה, אני בעד פוליטיקה המקדמת, מפתחת ומעצימה את מדינת ישראל על כל רבדיה ומגזריה. חבר מרכז ליכוד מגיל 20, אחראי על הצעירים במגזר הלא יהודי, ראש מטה הבחירות של הצעירים במגזר ובצפון בבחירות האחרונות, עוד שנה חבר מועצה בדלית אל כרמל, וכיום בתפקיד בכיר בשירות מדינת ישראל.

2- למה דווקא בליכוד?
חונכתי מגיל צעיר לאהוב את תנועת הליכוד. אבא שלי ז״ל היה פעיל תנועת החרות, נכה צה״ל, איש שאהב את ארץ ישראל וחינך אותנו לדאוג לה ולעשות את הכל למענה.
אין לי ספק שהתנועה הלאומית הכי גדולה היא הליכוד שאני רואה בה בית לכל מי שמאמין במדינה הזאת ובעוצמות שלה ומי שמאמין בליאום בשלום בהתפתחות ובעתיד הזוהר.
תנועת הליכוד נותנת מענה לכל המגזרים ולכל שכבות הגיל במדינה. השיוויון בה כערך , הגיוון והפסיפס החברתי שבה מעיד על תנועה ערכית הנותנת מענה יצוג ומקום לכולם.

איך אתה מסביר את הקשר המרשים שיש בין הקהילה הדרוזית לבין הליכוד?
כל מנהיגי הליכוד בעבר וכיום האמינו בשותפות אמת עם העדה הדרוזית ונתנו לה כבוד, מרחב, וביתוי בתנועת הליכוד ובמדינה.
החברה הדרוזית נותנת המון למדינה, ואיננה מצפה לתמורה. אני כמייצג הדור הצעיר של העדה אינני רואה בתרומה של העדה כמשהו שאני צריך להיות מתוגמל עליו. אני משרת את המדינה שלי!
הליכוד חינך אותי שאין לי מדינה אחרת.
תנועת הליכוד כתנועה הלאומית הכי גדולה חתרה וחותרת להשגת שוויון מלא לעדה הדרוזית. נעשו הרבה דברים למענה, אבל בוא נודה על האמת זה מחייב עוד מאמץ ועוד השקעה כדי להביא את העדה למקום הראוי לה במדינה.

באיזה תחומים עיקריים אתה פועל בפעילותך הציבורית?
בעשייה הציבורית שלי אני רואה בנתינה וההתנדבות ערך עליון. ומכאן אני ממקד את כל העשייה הציבורית שלי סביב הערכים האלה.
אני רואה בהסברה שלנו בעולם עוד נדבח חשוב שיש לטפח אותו ולהעצים אותו ולעצב אותו בצורה הכי ראויה. ומכאן אני פועל המון על מנת להביא את התמונה הכי יפה לעולם על מדינת ישראל , ובד ובבד גם בתוך ישראל שיש בה חלקים לא מבוטלים שרואים במדינה כלא שוויונית.
אני מאמין הרבה בכוח הצעיר ונותן לצעירים מרחב מאד גדול בעשייה הציבורית שלי. כמו שהזכרתי לעיל אני מאמין בשיוויון מגדרי ורואה בקידום מעמד האישה בצורך שיש לפעול המון להשגתו.

אנחנו רואים שיש לך עבר עם עשייה מרשימה , במיוחד בגיל שלך , מה השאיפות שלך?
עשייה ציבורית איננה מכירה בגיל, גיל הוא ביטוי לתאריך הלידה הנקוב בתעודת הזהות שלך. העשייה הציבורית הננה ערך והיא ביטוי למנהיגות אמת בעת הצורך.
מאז שהייתי צעיר האמנתי שאני צריך לתרום לציבור שלי ואני מתכוון במילה הזאת לכל בית ישראל.

יש עוד דבר שתרצה להגיד לאלפי מתפקדי הליכוד שקוראים את לאומי ליברלי?
אחיי ואחיותיי מתפקדי הליכו, תנועה גדולה קושרת אותנו ונותנת לנו ביטוי לקדם תובנות ואמונות אישיות מחד, וציבוריות לאומיות מאידך. אני רואה בכל אחד ואחת מכם שותף לדרך שבה חרטנו על דגלנו שמירה על המדינה, העצמתה והתפתחותה. ויש להמשיך בכל הכוח על מנת לממש את השאיפות הלאומיות שלנו.
הרשו לי לסיים במילים אישיות;
אני דרוזי ישראלי גאה שקוראים לו עובדיה, שם יהודי שאבא ז״ל העניק לי מתוך אהבה מוחלטת לארץ בכלל ולתנועת החירות בפרט. אבא שאיבד את אביו (סבי) בשנת 38 אחרי שרצחו אותו הערבים מטווח אפס בירייה אחרי שידעו שהוא זה שאחראי על כל נכסי היהודים בקק״ל. סבי מוכר כחלל לכל דבר וזה קרה לפני קום המדינה. ואבא החליט לעברת את השם הערבי שלו ולהעניק לי אותו.
אותו אבא שנולד אחרי שאביו נרצח בדם קר בכמה חודשים גם הוא נכה צה״ל שנפגע במלחמה.
כל זה עיצב אותי כאיש ליכוד בתנועת החירות. כל האמונות שלי קיבלו ביטוי וחממה מסגן השר איוב קרא , שלקח אותי תחת חסותו מגיל 20 , לימד אותי הרבה מחוכמתו ואהבתו הבלתי נלאית לארץ ישראל. והעניק לי הכי חשוב חופש פעולה לקדם את הדברים שהאמנתי בהם. אין לי ספק שהיותי בקרבת ס.השר הבה בשנים למשך שלוש קדנציות נתנה לי המון והיווה לי מורה דרך וכוכב צפון בתוך תנועת הליכוד ובעשייה הציבורית במדינה.
תנועת הליכוד והמחנה הלאומי רואים בשיוויון ערך עליון ומהווים בשבילי בית חם שאני גאה להיות נמנה על בניו.

About The Author

דן אילוז הוא חבר מועצת עיר מטעם התעוררות בירושלים. בעבר היה יועץ לענייני חקיקה של סיעת הליכוד בכנסת. דן הוא עורך דין עם תואר שני במדיניות ציבורית.

Related Posts

One Response

  1. amarh@kkl.org.il'
    עאמר

    עובדיה נאמן לעקרונותיו, כנציג הצעירים הוא פעל ופועל תמיד לקידום כל מה שנוגע להם ומצליח גם להתחבר לצרכי כל השכבות החברה, נכס לחברה ולליכוד, עלה והצלח איש יקר

    הגב

Leave a Reply

Your email address will not be published.