13453213_10154074938345673_1774304551_o (1)הכירו את הדס גלילי, פעילה חברתית ופוליטית שעושה רבות למען אוכלוסיות שונות בארץ, גם כעובדת סוציאלית וגם כאחת הפעילות הבולטות בצעירי הליכוד בתחום החברתי:

אהלן הדס, ספרי לנו קצת על עצמך:

הדס גלילי, בת 34, רווקה, גרה בגבעת שמואל, עובדת סוציאלית קלינית, ביום-יום אני מנהלת שרות של תעסוקה נתמכת בעמותת "שיקום אחר". אנחנו עוסקים בשילוב אנשים עם מוגבלות נפשית בשוק הפתוח, אני מדריכה סטודנטיות לעבודה סוציאלית מאוניברסיטת בר-אילן ומטפלת באופן פרטי. הנושא החברתי חשוב לי, אני חיה את זה ומעבר לעבודה אני מתנדבת בזמני החופשי (כשרוצים מוצאים זמן) בתחומים שחשובים לי ואני שמחה לקחת בהם חלק. אני אחת ממנהלי עמוד הפייסבוק סיכוי שווה, ארגון וולנטארי מדהים שהפלטפורמה שלו היא הרשת החברתית וכל מטרתו לקדם את נושא השתלבות אנשים עם מוגבלות בשוק הפתוח ובחברה, דרך הפלטפורמה הזו אנחנו גם פועלים לקדם חוקים שיסייעו להפוך את החברה למאפשרת יותר השתלבות עבור אנשים עם מוגבלות, ליותר הוגנת ובעיקר לשנות דעת קהל.

קצת מעל שנה אני פעילה בצעירי הליכוד, באפריל שנה שעברה זכיתי לקחת חלק בצוות ההיגוי שעשה בעיני עבודה מצוינת והקים מחדש את צעירי הליכוד. הייתה לי שם הזדמנות להביא את מה שבעיני חשוב ואני בטוחה ויודעת היום שבעיני רבים נוספים, להגות ולהקים את האגף החברתי. היום זה אגף חי ובועט והנושא החברתי בהחלט על המפה בצעירי הליכוד ובליכוד בכלל.

למה בחרת לפעול דווקא בתוך הליכוד?

אני יכולה להגיד שנולדתי למשפחה ליכודניקית שורשית, שמגיל צעיר אני מיתפקדת אבל האמת היא שבחרתי בליכוד מחדש ואני בוחרת בכל יום. האידאולוגיה הביטחונית, האג'נדה של המפלגה הזו הכי נכונה בעיני. אני פחות מאמינה במפלגות אווירה קטנות וחולפות ואת מה שחסר אני מאמינה שהתפקיד שלנו הוא לתקן. בית לא עוזבים, אם יש משהו לתקן ,אז קמים ומתקנים, אם יש משהו חסר אז אני אנסה להביא אותו לתוך המפלגה שאני מאמינה בה. ככל יכולתי.

את עוסקת הרבה בתחום החברתי, ויש כאלו שטוענים שהליכוד איננו עוסק מספיק בנושאים אלו, מה את עונה להם?

גם אני חשבתי שהליכוד לא עוסק מספיק בנושאים האלה וזו הסיבה שנכנסתי פנימה. כדי להוסיף את מה שבעיני היה חסר. למעשה יש היום הרבה מאוד התעסקות בנושאים חברתיים והרבה ח"כים שמקדמים ויוזמים הצעות חוק חברתיות. את החוק לחייב העסקת 5% אנשים עם מוגבלות למשל, הגישו בממשלה הנוכחית חברי הכנסת יואב קיש ונורית קורן שעושים עבודה מדהימה והם כתובת נגישה ונכונה לקידום נושאים חברתיים. יש לנו שר רווחה מצוין שגורם לדברים לקרות, בפעם הראשונה יש שרה לשוויון חברתי. אז אני חושבת שהממשלה הנוכחית ומפלגת הליכוד בהחלט עושה לא רק לא פחות, אלא יותר ממפלגות שחרטו על דגלן לפחות ברמת המצע את העשייה החברתית. צריך גם לומר שמי שנתן לי את הפלטפורמה ליזום ולהרים את האגף החברתי הם צעירי הליכוד. את חלקם הייתי צריכה לשכנע והיו לא מעט דפיקות על שולחן כדי שיבינו את החשיבות, שיבינו שלא מדובר בחסד או בהקמה של ארגון צדקה אלא נושא שחשוב והכרחי לעסוק בו כדי להביא לשוויון , אבל אני יכולה להגיד שבהחלט קיבלתי גב ודחיפה מכל מי שעומד בראש הארגון. כך שיש בהחלט התעוררות ונכונות להכניס את הנושא החשוב הזה לסדר היום ולעשיה הפוליטית בצעירים בפרט ובליכוד בכלל.

מה השאיפות שלך קדימה? איפה את רואה את עצמך בעוד 10 שנים?

עם בעל ו-2 ילדים ומעבר לזה, אני מתכננת להמשיך ולפעול לשינוי מדיניות שתקדם אותנו להיות חברה הוגנת יותר, סובלנית יותר, נכונה יותר. את הילדים שלי אני רוצה לגדל במדינה שרואה את הפרטים בה. שמקבלת את האחר, שיש בה מקום וסובלנות למגוון של דעות וצבעים. אין לי כוונה לזנוח את ההתעסקות שלי בעבודה הסוציאלית. זו ההנאה שלי וזו חלקת האלוהים הקטנה שלי אבל כל הזדמנות שתיקרה בדרכי לתת ממה שיש לי כדי להשפיע על המדינה והחברה שאני חיה בה ואמשיך לחיות בה אני אקח אותה בשתי ידיים. יש הרבה אוכלוסיות שעדיין לא רואים אותן. יש הרבה אזרחים, שלא מקבלים הזדמנות שווה להצליח, להשתכר, להשתלב בחברה. אוכלוסיות שלמות שמוסללות לכיוון מסוים שלא נותן להם אופק. אלו נושאים שהייתי רוצה ואעשה ככל יכולתי כדי לקדם.

האם יש עוד משהו שתרצי להגיד למתפקדי הליכוד שקוראים את אתר לאומי ליברלי?

נושאים חברתיים נתפסים כנחלת השמאל, נתפסים הרבה פעמים כפילנתרופיה. הגיע הזמן לשנות את התפיסה הזו ולהבין את המציאות. הזנחה של אוכלוסיות שלמות פוגעת בכולנו ופוגעת בקופת המדינה. אנשים עם מוגבלות שלא עובדים כי הם מופלים לרעה מכניסים פחות לקופת המדינה וצורכים יותר קצבאות. ילדים ונוער שגדלים בשוליים בלי הזדמנויות, בלי אופק מקצועי, שחווים קיפוח, יש סיכוי גבוה שיתדרדרו לעבריינות. זה ייפול על כולנו. כלכלית, חברתית יש לנו את כל הסיבות לראות את הפרטים בחברה. לצמצם קצת בין הפערים, לתת פלטפורמה לכל אזרח במדינה להגיע למקום שווה, להיות אזרח פרודוקטיבי שתורם כלכלית וחברתית למדינה. מעבר לכל זה, אם אנחנו רוצים למנוע זליגה של מתפקדי ליכוד למפלגות אווירה חדשות שנתפסות כחברתיות יותר, אם אנחנו לא רוצים לאבד אנשים טובים שמאמינים באג'נדה של הליכוד ומאמינים גם בערכים חברתיים אנחנו חייבים לתת מקום לנושאים האלה. אנשים מתים גם מרעב, מבושה, מבדידות. לא רק ממלחמות. אז האינטרס לקדם נושאים חברתיים צריך להית של כולנו. לא?

About The Author

דן אילוז הוא חבר מועצת עיר מטעם התעוררות בירושלים. בעבר היה יועץ לענייני חקיקה של סיעת הליכוד בכנסת. דן הוא עורך דין עם תואר שני במדיניות ציבורית.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.