שחר

אומרים עליך, רא"ל במילואים אהוד ברק, שאתה מהמבריקים והנועזים שקמו לנו, והדעת נותנת שיש דברים בגו. ועם זאת הופעותיך האחרונות בתקשורת, בהן אתה טורח להשמיץ את הממשלה ולהאשימה בקיצוניות ובפשיזם, לכל הפחות מעורר תמיהה.

בוא ניזכר, אהוד ברק, שמיד בסיום תפקידך כרמטכ"ל הוזנקת לתפקיד שר בכיר, ותוך זמן קצר לתפקיד ראש הממשלה. נסיקה קיצונית בפוליטיקה, שסיומה בהתרסקות חסרת תקדים, כאשר אתה מוביל הידרדרות ביטחונית, החמורה ביותר שהייתה כאן מאז שנות ה-60, עת רחובות ישראל הפכו לגיהינום.

על מה אתה מלין מר ברק? מה אתה זומם?

אולי אתה מריח הזדמנות? אולי זה קשור לכך שהמפלגה ממנה השארת חורבות משוועת למנהיג, ונדמה שאין אלטרנטיבה לנתניהו? מה אתה קופץ פתאום? הרי שרתת בממשלה כמעט זהה לחלוטין בהרכבה רק עד לפני שלוש שנים? מה קרה?

סביר להניח, ברק המבריק, שאתה חש ששעון החול הביולוגי שלך מתקתק, והזמן לצאת מהמכסות הגיע. וכאשר התקשורת נותנת רוח גבית (פתאום…) אז יש גם חיפוי טוב. וכל לוחם מיומן, כמוך, ברק, מבין שזה הזמן לצאת להסתערות, וכך אתה עושה.

ומה בדיוק יש לך לחדש לנו מר ברק?

אולי צריך לתת לך שעתיים גם עם אבו-מאזן בחדר סגור על-מנת שתמכור 100% מהשטח, ושוב נצא בהפסדנו? אולי זו הזדמנות לפוטו-אופ בקמפ-דיוויד? עכשיו עם הזקן בכלל יש לזה אימפקט היסטורי. כל זאת במסגרת איחוד של מחנה המרכז הוירטואלי – צבר של אופורטוניסטים חסרי עמוד שדרה, וכמו חול עפים (וחולפים) עם הרוח?

צר לי, אך איני רואה סיבה להקשיב לך בעיון רב. ראיתי את יכולותיך במגרש המדיני, ואיך לומר בעדינות, הגיע הזמן לחפש תחביב אחר, ואם לא הבנת, אז אני מציע לך להסתובב אחורה ולהיזכר במורשת העלובה שהשארת עת היותך ראש-ממשלה. ואם אינך זוכר, אז הינה, קבל-

הובלת לבריחתנו מלבנון ובכך גרמת לפגיעה קשה בהרתעה שלנו, שהפכה לקשה יותר כאשר לא הגבת בעוצמה להתגרות הראשונה של חיזבאללה. בהמשך לכך הגבת באופן רופס ותבוסתני למהלכיו של ערפאת- הרחוב הישראלי ספג וספג מאות אבדות, ואילו ידו של צה"ל הייתה קצרה מלהושיע. לא נשכח במהרה את תמונות נטבחי הלינץ' ברמאללה, מדחאת יוסף בקבר יוסף, וחטופי הר דב.

הקואליציה שלך הלכה והתפוררה, והתחושה הייתה שאנחנו בנפילה איומה לתהום. ואילו אתה המשכת לדבר, בדומה לאותו פסנתרן בטיטניק שלא מסוגל להאמין שהסיפור נגמר, וכדאי אולי להימלט. ואכן, ברק, אתה פסנתרן דגול.

אולי הגיע הזמן, מר ברק, לפרוש באמת. להיות קצת עם הנכדים, להנות ממה שנשאר, ולשמור קצת על הכבוד העצמי שנשחק על-ידך, ולא, איני שוכח את "אביב נעורים", ו-"סבנה".

הושפלת על-ידי הבוחר הישראלי פעם אחר פעם, ובצדק – ביצועיך בשדה המדיני היו דלים וכושלים, אז למה אתה מצפה עשיו?

אתה להטוטן שאסור לזלזל בו מר ברק, אך כדאי שהפעם, רא"ל ברק, באמת שמחר יהיה "שחר של יום חדש"-
מן הראוי שלא אתה תהיה על ההגה, כי בפעם הקודמת היה זה חושך של בוקר מהגהינום.

About The Author

רונן הינו אלוף-משנה במילואים, בוגר תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במדעי-המדינה, הכולל מחקר אודות שירות המילואים בישראל. כיום רונן הינו חוקר ומרצה בתחום הביטחון הלאומי. תחום המחקר הנוכחי של רונן עוסק בהשפעת שירות החובה בצה"ל על התפיסה החברתית-תרבותית של הפרט. בנוסף, רונן מרצה ומוביל סדנאות העוסקות בשיפור איכות ההוראה במערכת החינוך.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.