ויטלי חייקין, שגם חגג השבוע יום הולדת, הוא אחד מפעילי השטח המרכזיים, וגם האהובים, בליכוד. בתקופה האחרונה החל בדרך חדשה ואנחנו לקחנו את ההזדמנות כדי לשאול אותו מספר שאלות:

20150210_150204ספר לנו קצת על עצמך:

נולדתי בגומל שבבלרוס ב1978. עליתי לארץ ב1990 יחד עם משפחתי וגדלתי בשכונת קרית אליעזר בחיפה. החל מ1996 שימשתי כחניך ומדריך בנוער הליכוד בחיפה. שירתי בצה"ל כלוחם בספינת הטילים ושימשתי במגוון תפקידים בספינה.יש לי בגרות מלאה ואני בעל תואר ראשון באנגלית והוראה ובעל תעודת הוראה מאוניברסיטת חיפה.
את הפעילות הפוליטית והציבורית הרצינית התחלתי יחד עם מספר חברים לפני 16 שנים כשהקמנו ביחד את תא הליכוד, לביא, באוניברסיטת חיפה.
תוך שנתיים הפכתי ליו"ר והובלתי את התא לראשונה מזה שנים לזכיה במספר חוגים ולתפקידים בכירים בועד המנהל של האגודה. באותה שנה שימשתי כחבר ועד מנהל באגודה ומנהל מדור אקדמי ובשנה לאחר מכן כסיו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת חיפה. בשנה שבה שימשתי כסיו"ר אגודת הסטודנטים פעלתי למען קיום יום ירושלים וחגיגת חגים יהודיים כהלכתם. במקביל שימשתי כחבר במועצה הארצית של צעירי הליכוד ורכז סטודנטים ארצי במטה הדור הצעיר במערכות הבחירות השונות.
לאחר סיום הלימודים השתלבתי בפעילות בסניף הליכוד בחיפה ויחד עם חבריי הקמנו את קבוצת "דור ההמשך" בחיפה על מנת בין היתר לחזק את מעמדה של תנועת הליכוד בחיפה כתנועה הפועלת לקידום אינטרסים חברתיים  ואידאולוגיים למען שמירת זהותה היהודית דמוקרטית של מדינת ישראל כמדינתו של העם היהודי ברוח מגילת עצמאות. לאחר פעילות של כמעט שני עשורים לטובת תנועת הליכוד מינה אותי השר כחלון ליועצו, תפקיד אותו מילאתי עד סוף הקדנציה. לאחר מכן נבחרתי ליו״ר מועצת סניף הליכוד בחיפה בגיל 34. בשלוש שנים האחרונות שימשתי
כיועצו של השר גלעד ארדן במשרדים השונים עליהם הוא היה אמון. לאחרונה חזרתי לפעילות מוניציפלית כעוזר סגן ראש העיר מטעם הליכוד, שמשון עידו.
כשאני אומר לך "ליכוד", מה עולה לך בראש:
ליכוד בשבילי זה קודם כל מנהיגים דגולים בעבר ובהווה והסטוריה שנכנסת עמוק לתוך השורשים של העם היהודי.
היית הרבה זמן עם כבוד השר גלעד ארדן והחלטת למקד את הפעילות שלך בליכוד במישורים אחרים. תוכל לספר מה אתה עושה כיום?
כיום אני משמש כעוזר של סגן ראש העיר מטעם הליכוד בחיפה,שמשון עידו.
איפה נראה אותך בעוד 10 שנים? ומה אתה מאחל למדינה ישראל בעוד 10 שנים?
בע"ה בראשות עיריית חיפה או כסגן בעצמי ולמדינה אני יכול לאחל רק שלום אמיתי שאולי יבוא בכל זאת למרות הכל.
מי הדמות ההיסטורית שאתה הכי מתחבר אליה?
ללא ספק מנחם בגין.
האם יש לך עוד משהו להגיד למפתקדי הליכוד הקוראים את אתר לאומי ליברלי? 
"בלעדי הנוער לא תיתכן שום תנועה" אמר ז'בוטינסקי, ואני ארשה לעצמי להוסיף גם בלעדי הצעירים באופן כללי. אני מציע לוותיקי התנועה בכל סניפי הארץ לשלב יותר צעירים בסניפים שלהם כולל חברות במרכז והדרכה וליווי אמיתיים וכנים על מנת שלתנועה יהיה עתיד יפה ומבטיח עוד יותר. תל חי.

About The Author

דן אילוז הוא חבר מועצת עיר מטעם התעוררות בירושלים. בעבר היה יועץ לענייני חקיקה של סיעת הליכוד בכנסת. דן הוא עורך דין עם תואר שני במדיניות ציבורית.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.