מזה כמה שנים שאני חבר בתנועת הליכוד, גדלתי בבית בו אבי היה נציג ציבור וחבר התנועה שנים רבות,התנועה שקמה על מורשתו של ז'בוטינסקי, ההוד וההדר, ארץ ישראל.

לצערי הרגשתי כי מזה תקופה ארוכה הקול הערכי המוסרי שמגיע ונובע מתוך עולם ערכים יצוק וברור נחלש מעט בתוך השיח של התנועה, ישנם הרבה כוחות שפועלים בתוך התנועה- אנשי ארץ ישראל שעושים עבודה נפלאה, חוגים ליברלים כאלו ואחרים, חוגים חברתיים, וגם כמו בכל תנועה מיעוט של אנשים שהגיעו להשפיע מתוך אינטרס צר.

בתפיסה שלי את תנועת הליכוד חשתי כי חסר מאוד קול שינבע וישפיע מתוך מבט מוסרי, מי ראוי שיהיה נבחר ציבור? איזה שיח אנו מנהלים בתוך התנועה? מתוך איזה עולם ערכים אנו בוחרים את נציגנו למשכן הכנסת? האם נציגנו מקדמים עשייה שנובעת מעולם ערכי?

בעניי, פחות מדי אנשים שעוסקים בשאלות הללו, פחות מידי אנשים עוסקים באג'נדה שנוגעת לחינוך, לדת ומדינה, למשילות.

13619929_162440200834508_3076753073778615170_nמהצורך הזה קם פורום איתן- פורום איתן הוא פורום פוליטי, הפורום שם לעצמו למטרה להשפיע מתוך מפלגת השלטון- הליכוד בשני היבטים-

היבט אחד הוא ההיבט המוסרי והאתי- פורום איתן מאמין כי בכנסת ישראל ובעשייה הציבורית צריכים לשרת אנשים נקיי כפיים, בעלי יושרה, אנשים שאין להם קלון, טובים ככל שיהיו, נבחרי ציבור שהורשעו בפלילים יפרשו מהחיים הציבורים עד אשר ינוקה שמם, פורום איתן נועד להוות מצפן מוסרי באשר למי הם נציגי הציבור שאנו רוצים שייצגו את תנועת הליכוד.

ההיבט השני נוגע לתחום העשייה כפועל יוצא מעולם ערכים – פורום איתן מביע באמנה כתובה שורת ערכים שהם האני מאמין שלנו, בחינוך, בחברה, בתרבות דת ומדינה, במדיניות, האמנה היא המסמך המכונן שממנו ייגזרו דרכי הפעולה המעשיים בכל תחום ותחום, הפורום יפעל מול חברי הכנסת והשרים המזוהים עם רעיון הפורום על מנת לקדם את ערכי האמנה כך שיקבלו ביטוי הלכה למעשה במישור החיים הציבורי.

אנו מאמינים שישנה קבוצת אוכלוסייה גדולה שמזוהה אידאולוגית עם שלטון הימין אך לא מוצאת כיום בית פוליטי, אנו פונים לאנשים צעירים ומבוגרים כאחד שרוצים להשפיע ומבינים שמפלגת השלטון היא הליכוד לעוד שנים רבות. פורום איתן מציע בית פוליטי לאנשים שרוצים לראות בליכוד נציגים ערכיים, שמשקפים אידאולוגיה ומוסר, נבחרי ציבור שהם סמל ומופת, שיקדמו את הערכים המופיעים באמנת הפורום -בחינוך, חברה, ובמדיניות.

אינני יודע אם נצליח, אך דבר אחד ברור לי, הקול הזה חייב שיהיה בולט ומוביל בתוך תנועת הליכוד.

פורום איתן יקיים כנסת השקה ביום ראשון, ה31.7 כ'ה בתמוז, בשעה 19:30, 'בית דני' במושב נחלים.

About The Author

נעם סלע (28), נשוי ואב לשניים מנחלים. משמש כראש מטה מקצועי סגנית שר החוץ וכיו"ר פורום איתן. התחיל את שרותו הציבורי כמתנדב במחלקת הדוברות של משרד הדתות, לאחר מכן מונה לתפקיד עוזר דובר המשרד. בהמשך היה מרכז פרוייקטים במערך הגיור הממשלתי, ביצע מספר תפקידים בתחום הדוברות ומונה לפני כשנה ומספר חודשים לתפקידו הנוכחי.

Related Posts

One Response

 1. elpaz03@gmail.com'
  מוריס אדרי

  פורם איתן הוא פורום של צעירי הליכוד מובילי דעה בראשותו של נועם של ציפי חוטובלי
  חייב לתקן עוול שנגרם חברים שייכו את הפורום הזה לאיתן כהן בטעות
  לא נורא טעות לעולם חוזרת . נועם והצוות בהצלחה

  הגב

Leave a Reply

Your email address will not be published.