יזמת חברתית, פעילה ליכודניקית, מנהיגה. להודיה שחר יש עתיד מבטיח. לאומי ליברלי לקח כמה דקות כדי לדבר איתה על פעילויות שלה מהעבר, מה שהיא עושה היום, ושאיפותיה לעתיד.

13835497_10210143502562869_273539059_oספרי לנו קצת על עצמך:

אני בת 24, ילידת אשדוד, נולדתי להורים נפלאים וערכיים אחרי שלושה בנים, ומכאן שמי – "הודיה", שפירושו תודה לאלוקים. בתיכון למדתי בכיתת מופת מצטיינים, ומגיל צעיר הייתי פעילה במסגרות חברתיות שונות, בעיקר הסברה ישראלית. בכיתה י"ב השתתפתי בחידוך התנ"ך לנוער יהודי וזכיתי בתארים "כלת התנ"ך של מחוז דרום" ו"סגנית חתן התנ"ך הארצי". את שירותי הצבאי עשיתי בחיל המודיעין כולל שירות קבע, ולאחריו טסתי לשליחות של "הסוכנות היהודית" בניו-יורק בארה"ב.
כיום אני מסיימת תואר ראשון במדע המדינה ותקשורת באוניברסיטת תל-אביב, עם תעודת מצטיין דיקאן במדע המדינה בשנה א'. במקביל לתואר אני עובדת במשרד התרבות והספורט במחלקת הדוברות. לפני כן עבדתי שנתיים ב"תעשייה אווירית". בשנה השנייה והשלישית לתואר כיהנתי כיושבת ראש תא הליכוד באוניברסיטת תל אביב, ולאחרונה סיימתי התמחות בארגון ההסברה הבינלאומי Stand With Us.

 למה בחרת לפעול דווקא בליכוד?

מאז ומתמיד משפחתי הצביעה "מחל", מתוך תפיסה שאין כוח אחר שיכול להוביל את מדינת ישראל זולת הליכוד. הליכוד היא מפלגה עם מורשת היסטורית, ומקפלת בתוכה ערכים לאומיים וליברלים. המדינה ניצבת מול אתגרים ביטחוניים, בינלאומיים וכלכליים, ורק מפלגת שלטון, עם חברי כנסת מנוסים ובעלי ידע, תוכל להשיט את הספינה למקום מבטחים.

איזה אתגרים יש לסטודנטים ליכודניקים היום בקמפוסים?

אני מאמינה שלכל קמפוס בארץ יש את הצביון המיוחד שלו וכפועל יוצא מכך – האתגרים השייכים לו. באוניברסיטת תל-אביב, למשל, האתגרים שניצבתי בפניהם כיושבת ראש תא הליכוד הם שיח אנטי-ציוני בקרב חבריי לספסל הלימודים, הפגנות בזויות של סטודנטים ערבים קיצוניים ששללו את אופיה היהודי של מדינת ישראל, ואף קראו לעידוד פעולות טרור, וכמובן התמיכה הפומבית שחלק מפעולות אנטי-ציוניות אלה זכו להן מצד סגל המרצים בקמפוס. זה הזמן לציין שתא הליכוד בראשותי עמד איתן ויצא חוצץ מול כל פעולה שנחשבה עבורנו לא לגיטימית בשיח הישראלי-ציוני בקמפוס.

בזמן האחרון התחלת יוזמה חדשה: קבלת שבת. ספרי לנו קצת עליה?

היוזמה נולדה מתוך מטרה לחבק את האחדות, להתרחק מהנפרדות, ולהתחבר לערכים האמיתיים שבלב כולנו – התורה הקדושה של עם ישראל. במסגרת מפגשי "קבלת שבת", חברי הכנסת שמגיעים לאשדוד מדברים על פעילותם הציבורית, אך שמים דגש משמעותי על פרשת השבוע. אני יכולה לומר בכנות שזה מאוד מרגש לשמוע את חברי הכנסת מתחברים לדת ואף מכינים חומר מראש על הפרשה, זה מאפשר קירוב לבבות אמיתי ותחושה של שוויון ואחדות. אחדות היא דבר שחסר לנו בחברה הישראלית, עלינו להפסיק עם שנאת האחר, לקבל את הזולת, וליישם את משמעות המשפט "ואהבת לרעך כמוך".

מי כבר הגיע ליוזמה? מי צפוי להגיע בקרוב?

נתחיל מכך שאני רוצה שכל חברי הכנסת והשרים, ללא יוצא מן הכלל, יגיעו להשתתף ביוזמה. אני חושבת לטווח הרחוק ובהחלט יש לי תכנית שנתית ודו שנתית לכנסים הללו. עד כה הגיעו לאשדוד ח"כ נורית קורן, ח"כ יהודה גליק וח"כ ענת ברקו צפויה להגיע בתאריך 4.8.16 (יום חמישי הבא). לגבי המפגשים הבאים – מומלץ להתעדכן מולי דרך הפייסבוק. יתר על כן, אל המפגשים הללו מגיעים זמרות וזמרים מקומיים מאשדוד ויחד מקבלים את השבת בשירה עם כל עמך ישראל.

איך חשבת על היוזמה המבורכת הזאת?

מדובר בשיתוף פעולה עם אימי היקרה, צוריה, פראפסיכולוגית במקצועה, העומדת בראש "בית הספר לאחדות" הפועל באשדוד, וכן עם אבי, דוד, אשר כותב טור שבועי על "פרשת השבוע – נכון להיום" בעיתון "כאן דרום" באשדוד.

עם כל הפעילות שלך, איפה נראה אותך עוד 10 שנים?

הדרך הטובה ביותר לחזות את העתיד היא להמציא אותו, וכמובן שלא אוותר על התחום שבוער כאש בעצמותיי, והוא התחום הפוליטי.

יש עוד משהו שתרצי להגיד לקוראי לאומי ליברלי?

כעת עם סיום התואר הראשון שלי במדע המדינה ותקשורת באוניברסיטת תל אביב, אני מרגישה בשלה לצעד הבא בקריירה. הייתי רוצה להשתלב בתפקיד משמעותי במערכת הפוליטית או במשרדי הממשלה. אני כאן כדי לעבוד קשה, כי מי שלא נשם אבק דרכים, לא ישאף אוויר פסגות.

Leave a Reply

Your email address will not be published.