ירושלמית, מוכשרת, מקצועית, ערכית, חברותית. ספיר אוחנה היא דמות מרכזית ומיוחדת בתנועת הליכוד. לא רק חזקה ברשתות אלא גם בשטח, לא רק חברית ונחמדה אלא גם ערכית ביותר. אתר לאומי ליברלי שאל אותה מספר שאלות:

ספרי לנו קצת על עצמך:
אני ספיר אוחנה, בת 25, נולדתי וגדלתי בשכונת גילה בירושלים. בוגרת החוג לפוליטיקה ותקשורת במכללת הדסה.
במשך שנתיים הייתי חלק מהצוות הפוליטי בלשכת השרה מירי רגב, תחת איתן כהן שהיה היועץ של אריאל שרון ז״ל בעבר וראש המטה של השרה ובשבילי היה מורה הדרך הטוב ביותר שיכולתי לבקש ולימד אותי כל כך הרבה על העולם הזה.

למה הליכוד?
13933368_1150283331676751_390319856_nגדלתי בבית מאוד ישראלי. החל מהמוזיקה שהושמעה ועד הערכים והטיולים בארץ.
אבא שלי היה חבר מרכז הליכוד בעבר וגדלתי על הסיפורים של המהפך ב1977, העלייה ממרוקו והקשיים שחוו בשנים הראשונות בארץ והשפעת השלטון על התאקלמותם.
ערכים כמו גיוס לצה״ל, אהבת הארץ ואחדות העם הושרשו בי מגיל הקטן. בליכוד אני מוצאת את הביטוי המובהק ביותר לכל אלה.
נכון שהליכוד היא מפלגה שמייצגת אג׳נדה מסויימת שאני מאוד מאמינה בה אבל יותר מזה, הליכוד היא בית ומשפחה בזכות האנשים שמרכיבים אותה. החברויות, הנאמנות, האנשים הטובים, זה מה שגורם לי להישאר ולהיות גאה על שאני חלק ממפלגת הליכוד.

מי הדמות בהיסטוריה שאת הכי מעריצה?

הנתינה והאידיאולוגיה של אנשי הציבור בעבר מעוררת הערצה לכן אני מעריצה הרבה דמויות אבל יש שתיים במיוחד;
הראשון הוא הרמטכ״ל לשעבר, רפאל(רפול) איתן ז״ל. בעיקר בזכות הישירות שלו, האמירות המדוייקות והחריפות בלי מסננת ובלי לחשוב על התקינות הפוליטית ו״מה יגידו בעולם״ שזה כמובן אחד הדברים שחסרים בשיח הציבורי היום.

השני הוא כמובן ראש הממשלה לשעבר, מנחם בגין ז״ל.
סיפור החיים שלו מדהים כשלעצמו ותמיד אתפעל מהצניעות שלו והאופן שבו השליחות הציבורית חדרה לכל תחומי חייו.
מדהימה אותי בעיקר התקופה שהוא היה ח״כ באופוזיציה ולאחר מכן יו״ר האופוזיציה. מרגש לקרוא ולשמוע כיצד מילא את התפקיד הזה בגאווה, לוחמנות ורצון לעשייה במשך שנים רבות וראה גם אז את החשיבות והאחראיות הפרלמנטרית של האופוזיציה, עוד דבר שחסר היום.
מאידך, גם כשהיה ראש הממשלה, תמיד ראה את העם כולו לנגד עיניו, בגובה העיניים. עד היום אני שומעת כל הזמן סיפורים על קבלת הקהל שהיה עושה בביתו בימי שבת כראש ממשלה, זה מדהים בעיניי שראש ממשלה היה כל כך נגיש לציבור הרחב.

יש משהו בדמויות של פעם שקצת חסר היום, בעיקר בגלל הרדיפה התקשורתית שלא מאפשרת לומר את הדברים כפי שהם ומסיחה את הדעת מהעבודה האמיתית.

יש דבר אחד שעשית מאז תחילת העבודה שלך במישור הציבורי שאת גאה במיוחד בו?
הליכוד כמפלגה חוטפת ביקורות על כך שהיא לא חברתית מספיק. אם יש משהו שאני גאה בו הוא שעבדתי תחת שרה שהציבה את הנושא החברתי במרכז ונאבקה בכל כוחה לחולל שינוי שהיום כבר ברור לכולם שהוא לא פחות ממהפכה, את כל זה עשתה תוך מאבק והתמודדות מול הדעה הרווחת שהנושאים החברתיים ״שייכים״ לשמאל.
כמובן שהאמנתי באופן טוטאלי ועדיין מאמינה בכל מה שהיא עושה, שמחתי להיות בורג קטן במערכת שהובילה למען שינוי אמיתי ולא התביישה להנחיל מדינויות שלפני הכל רואה את צרכיהם היומיומיים של אזרחי מדינת ישראל .

איפה נראה אותך אותך בעוד 10 שנים?
בטוחה שתמיד אשאר חלק מהעשייה הציבורית והפוליטית. אני מקווה שתמיד תהייה לי הזכות לסייע לאנשים שמתמודדים מול המערכת הציבורית שהיא לא תמיד נגישה ופעמים רבות האזרח עומד מולה מיואש.
זו בעיניי המהות של העשייה הציבורית.

עוד משהו להגיד למתפקדי הליכוד שקוראים את לאומי ליברלי?
אם התפקדתם לליכוד אתם ודאי יודעים מה אתם עושים וודאי יש בכם אהבה גדולה לארץ ישראל. כשזה טמון בכם, תמיד תמצאו את הדרך להשפיע ולעשות שינוי וכמובן לתת את הכוח לאנשים הראויים לכך.
אני רואה הרבה בני נוער שבגילם הצעיר זיהו בתוכם את ערכי הליכוד ועוסקים בעשייה ללא שום תמורה וכמובן סוחפים את בני גילם וגם לותיקים יש מה ללמוד מהם. זה לא מובן מאליו בעיניי וההערצה הגדולה ביותר שלי שייכת אליהם.

Leave a Reply

Your email address will not be published.